معرفی گروه دف نوازان هیوا

گروه دف نوازان هیوا از سال 1384 به سرپرستی “محمد رضا نامدارپور” در اصفهان، پایتخت فرهنگ و هنر، تشکیل شده است.

از جمله اهداف این گروه، ایجاد رویکردی متفاوت در تنظیم قطعات برای سازهای کوبه ای و پرداختن به گفتمان ریتم بدون حضور ملودی، کمک به تربیت نوازندگانی خلاق و شایسته در سازهای کوبه ای ، اجرای برنامه های ارزنده موسیقایی جهت آشنایی بیشتر مردم با سازهای کوبه ای و شناساندن قابلیت های ریتم هستند.
این گروه با توجه ممنوعیت اجرایی بانوان در استان اصفهان تا سال 1397 ، با گروه های فعال تهران از جمله گروه “فروزان” به سرپرستی “سیاوش عبدی” همکاری و تعامل داشته که در همین راستا، روی صحنه رفتن بزرگترین گروه دف نوازی ایران رغم خورد. از نتایج این همکاری می توان به کنسرت همراه با پدر دف نوازی ایران استاد “بیژن کامکار” (دی ماه 93- سالن همایش های بین المللی برج میلاد) اشاره کرد که این کنسرت به دلیل استقبال علاقه مندان در اردیبهشت 94 در تالار وحدت نیز روی صحنه رفت، همچنین دی ماه 94 سالن زیبای برج آزادی شاهد هنرنمایی این گروه با همراهی استاد فقید “جمشید عندلیبی” نوازنده پیشکسوت نی بود.

همکاری مستمر با استاد “کوروش اسدپور” یکی از تاثیرگزارترین خوانندگان موسیقی فولکلور بختیاری و “رابر یوسفخانی” از خوانندگان به نام موسیقی مقامی و خانقاهی کردستان از جمله افتخارات این گروه می باشد که از حاصل این همکاری ها می توان به کنسرت هایی در شهرکرد ، شاهین شهر و اصفهان در زمینه موسیقی فولکلوریک ایران نام برد. همچنین گروه دف نوازان هیوا، علاوه بر همراهی با همنوازان حصار به سرپرستی “علی قمصری” در صحنه  برج آزادی در سال 1394؛ به همراه ارکستر ملی اصفهان به خوانندگی “سالار عقیلی” نیز کنسرت هایی را برگزار کرده است. همکاری با کارگردان مطرح کشور “مرتضی آتش زمزم” در ساخت فیلم سینمایی “نیروانا” محصول سال 1398 نیز از فعالیتهای دیگر این گروه است. و آخرین کنسرت رسمی این گروه کنسرت موسیقی خانقاهی کردستان به خوانندگی “رابر یوسفخانی” (یکی از بهترین خوانندگان موسیقی فولکلور و خانقاهی کشور) در سال 1398 در اصفهان می باشد/

علاقه مندان جهت همکاری و یا پیوستن به این گروه میتوانند با شماره 09139163516 با مدیر روابط عمومی گروه تماس حاصل نمایند.